•          

Hiyerarşik Menü

Buradasınız:Anasayfa»Keşfet»Türkiye Hakkında»Türkiye Hakkında | Dream Anatolia - Anadolu'yu Keşfet!

 

Resmi Adı  Türkiye Cumhuriyeti
Resmi Dil  Türkçe
Bayrak Rengi   Kırmızı - Beyaz
Nüfusu 79.814.871 kişi
Para Birimi Türk Lirası
Plaka Kodu  TR
Telefon Kodu  90
İl Sayısı 81
Yüzölçümü 783.562 km²
Komşuları Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan, Ermenistan, Nahçıvan (Azerbaycan), İran, Irak ve Suriye

 

Her Zevke Hitap Eden Bir Ülke

Türkiye, nefes kesici doğal güzellikleri, eşi bulunmaz tarihi ve arkeolojik kalıntıları, gitgide gelişen otelcilik ve turizm altyapısı, misafirperverlik geleneği ve makul fiyatlarıyla konuklarını fazlasıyla memnun edecek olanaklara sahiptir. Bu geniş seçenek yelpazesi hesaba katıldığında, Türkiye’nin son zamanlarda dünyanın en popüler turistik merkezlerinden biri haline gelmiş olması hiç şaşırtıcı değildir. Türkiye’nin değişken coğrafi koşulları içinde bir günde dört farklı iklimi yaşamak mümkündür. Üç yanı üç farklı denizle çevrilmiş, dikdörtgen biçimindeki ülkenin kıyıları plajlar, adalar, körfezler, koylar, limanlar ve yarımadalarla donanmıştır. Yaz mevsiminin sekiz aya kadar uzadığı bölgelerde uzun süre devam eden turistik etkinliklerin yanı sıra yaz ve kış turizmi boyunca her türlü spora uygun olan görkemli dağlar, vadiler, göller, nehirler, şelaleler ve mağaralar ülkenin her yanını süslemektedir.


Kayak severler, dağ tırmanışçıları, yürüyüşçüler ve avcılar Türkiye’de yeni ve unutulmaz deneyimler yaşama zevkini tadabilirler. Türkiye, aynı zamanda devasa bir Açıkhava müzesi, Anadolu topraklarıyla beslenmiş bütün medeniyetlerin beşiğidir. Türkiye’nin tarihsel ve arkeolojik zenginliği bütün bir kıtaya yetecek boyuttadır. Son zamanlarda güncellik kazanan Sağlık Turizmi açısından da büyük ilgi gören Türkiye, tıbbi otoritelerce pek çok hastalığa çare olarak gösterilen kaplıcaları, şifalı su ve çamurları açısından da dikkate değer bir zenginliğe sahiptir.


İslam ve Hristiyanlık başta olmak üzere, tarihin akışıyla bugün unutulmuş olan sayısız dini inancın da kesişim noktası konumunda bulunmuş olan Türkiye’nin ziyaretçileri, hangi dinin mensubu olurlarsa olsunlar, burada kendi inançlarıyla bağlantılı bir alan; bir tapınak, kutsal bir yapı, mezar ya da yıkıntı bulabilirler. Elbette, Türkiye’nin bir turist için cezbedici olan niteliklerinin tamamını bu sayfaya sığdırmak olanaklı değildir. Bu nedenle, portalımızı bakış açınıza göre ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Türkiye’nin konuklarına sunduğu olanaklar konusunda temel bilgilere erişmek dileğindeyseniz, yukarıdaki menü içeriğine başvurmayı tercih edebilirsiniz.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…