•          

Hiyerarşik Menü

Buradasınız:Anasayfa»Keşfet»Sağlık & Termal»Sağlık & Termal | Dream Anatolia - Anadolu'yu Keşfet!

Türkiye'de Sağlık ve Termal Turizmi


Türkiye jeotermal kaynaklar açısından Dünya çapında bir potansiyele sahip olup, Avrupa’da ise kaynak potansiyeli açısından birinci, kaplıca uygulamaları konusunda ise üçüncü sırada bulunmaktadır.

Alpin-Orojenik Kuşağı olarak adlandırılan genç bir dağ zinciri ve aynı zamanda önemli bir jeotermal kuşak üzerinde yer alan Türkiye'de bulunan 1500’ün üzerindeki kaynaktan temin edilen termal sular, gerek debi ve sıcaklıkları gerekse de çeşitli fiziksel ve kimyasal özellikleri ile Avrupa’daki termal sulardan daha üstün nitelikler taşımaktadır. Kaynak zenginliği ve potansiyeli açısından da dünyada ilk yedi ülke arasında değerlendirilmektedir.

Türkiye, yüksek mineralizasyon içeriği sayesinde etkin tedavi edici özelliklere sahip termal su potansiyelinin, zengin kültürel, doğal değerleri ve iklimsel özellikleri ile birleşmesi sonucunda benzersiz bir sağlık turizmi ortamı sunmaktadır.

Yakın bir zamanda bu sayfadan termal sağlık merkezleri hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşabileceksiniz.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…